Su Kaçağı Sebepleri

 

 

             Su kaçağı birçok farklı sebepten ortaya çıkabilir. Su kaçakları tesisatlarda meydana gelen aşınmalar sonucu ortaya çıkmaktadır. Eskiden su kaçağı meydana geldiğinde maddi açıdan çok büyük yaptırımlara yol açardı. Kaçağın nereden meydana geldiği tam olarak tespit edilemediğinden Bütün ev tesisatı komple kırılırdı. Bu sebeple uzun bir süre tuvalet, lavabo ve duşlar kullanılamaz, aynı zamanda çok büyük bir maddi yükün altına girilirdi.

 

Su kaçaklarının genel sebepleri

 

– Evlerde en çok problem çıkartan sistemlerin başında tesisatlar ve giderler gelmektedir. Giderler zaman zaman yemek artıkları ve lavaboya dökülen yağlar sebebi ile tıkanabilmektedir. Bazen bu tıkanıklar basit bir pompa yardımı ile açılabilirken, bazen ne yaparsak yapalım açılmaz. Böyle durumlarda evlerde başvurulan en bilindik yöntem lavabo aç tozlarıdır. Lavabo aç tozlarının çalışma prensibi, giderin tıkanmasına yol açan metaryalleri ısınarak eritmek ve giderleri açmak üzerine kuruludur. Kısa vade de bu durum bir problem teşkil etmiyor gibi gözükse de uzun vadede ısı etkisi ile giderlerin aşına aşına delinmesine yol açar. Bu sebeple su kaçakları meydana ve bizi daha büyük problemler ile baş başa bırakır.

 

– Bir diğer sebep ise çok eski binalarda tesisat olarak kullanılan boruların metal olması ve bu boruların zamanla paslanması ve aşınarak delinmesi ve kaçaklara yol açmasıdır. Bu yüzden tesisatı çok eski olan bina sakinleri bir problemle karşı karşıya gelmeden önlem alırlarsa, maddi açıdan ve hijyen açısından daha avantajlı bir konuma geleceklerdir. Su kaçağı halinde tuğlalar hızlı bir şekilde suyu emmektedir. Yani kaçak tespit edilip tamir edilse dahi tuğlalar uzun süre geçmeden kurumayacağı için sıva dökülmeleri ve duvarlarda küflenmeler meydana gelecek ve ortalama 3 ay süre geçmeden tadilat mümkün olmayacaktır.

 

– Diğer bir su kaçağı sebebi, yeni yapılan binalarda kullanılan boruların kalite belgesi sahibi olmaması ve ustadan kaynaklanan sebeplerdir. Yeni borular döşenirken, döşemeyi yapan ustanın özensiz davranması ve bunun sonucu olarak, ek yerleri sağlam olmayan boruların yine bu ek yerlerinden su kaçırması sebep gösterilebilmektedir. Ayrıca yeni binalarda kullanılan kalitesiz borular, bina kısa süre önce yapılmasına rağmen çok uzun süre geçmeden problemler yaratabilmektedir.

 

 

 

 

Cihaz kullanarak tamir etmek

 

 

             Su kaçağı birden fazla probleme yol açabilmektedir. Su kaçağı uzun vadede tespit edilemediğinde yapı da ciddi problemlere yol açar. Yapıların baş düşmanı su akıntıları olmaktadır. Öyle ki uzun vade de yapıları içten içe çürütmektedir. Duvarların arasında bulunan su kaçakları, duvarlarda ki sıvaların dökülmesine yol açabildiği gibi küflenmelere ve kokulara yol açabilmektedir. Bu durumda evde kötü bir görüntü oluşmakta ve ev sakinlerini huzursuz etmektedir.

 

Örneğin bir su kaçağı uzun sürede tespit edilemez ve uzun süre akıntı devam ederse, duvarlar kabaracak ve küflenmeler oluşacaktır. Ve gerekli işlemler yapılsa dahi bina içindeki tuğlalar kurumadığı için, tuğlalar kuruyana kadar bir işlem yapamayacaksınız. Bu süre ortalama 3 ay olmakla beraber, bu süre zarfında işlem yaptırdığınız tekrarda aynı manzara ile tekrar karşılaşacaksınız.

 

Gerekli alanın tuğla, beton vb. tamamı ile kuruduğu takdirde gerekli sıva ve boya işlemlerinizi yaptırabileceksiniz. Fakat bu süre içinde geçen zaman da, eviniz o şekilde kullanmak zorunda kalacaksınız. İşte bu yüzden bu tarz durumlarla karşılaşmamak için en ufak belirtide uzman kişileri çağırarak tespitinizi yaptırmalı ve olası mağduriyetlerin önünü almanız gerekmektedir.

 

Su kaçakları neden olur?

 

Gider açmak için kullanılan kimyasallar kısa vadede bir problem çıkartmasa bile uzun vadeli kullanımlarda giderleri aşındırabilir ve delinmelere yol açabilir. Bu durum da delinen yerlerden su akarak, binanın içinde bulduğu yoldan farklı alanlara akabilecektir. Örneğin bu duruma sebep olabilecek en bilinen ürünler lavabo açlardır. Giderler de bir ısı oluşturarak tıkanıklık yaratan metaryalleri eritmek üzerine bir sistemde çalışan bu ürünler pimaşlarımıza da zarar verebilmektedir. Yine giderlere attığımız ve borularda tıkanıklık yaratan ve yıpratan metaryeller bu tarz problemlere sıkça sebep olmaktadır.

 

Su kaçağı nasıl tespit edilir?

 

Bazen su kaçağının nereden kaynaklandığını bariz şekilde görebilmekteyiz. Fakat bazı durumlar da iç tesisatta oluşan hasarların yol açtığı su kaçağının nerden kaynaklandığını bulamayabiliriz ya da tahmin ettiğimiz yerden çok farklı kaçıklar söz konusu olabilmektedir. Su kaçakları çok yönlü olup, banyonuzda olan bir su kaçağının yine banyodan kaynaklandığını düşünebilirsiniz. Fakat su çok çeşitli yollar bulabildiğinden, banyoda ki bu akıntı hiç tahmin edemediğiniz bir yerden, mutfaktan bile geliyor olabilir.

 

Bu kaçakları biz tespit edip onaramayacağımız için uzman bir tesisatçı yardımı ile sorunu çözüme kavuşturabiliriz. Bu tarz zor kaçaklarda her yeri kırıp dökmeden kamera yardımı ile kaçağı tespit ettirip nokta atışı ile daha az maliyetle tadilatınızı yaptırabilirsiniz. Bu size maddiyatın yanında zaman tasarrufu da sağlayacaktır.

 

 

Herşey de olduğu gibi tecrübe önemli

 

 

Yılların verdiği deneyimle yıllar önce yaşanan çileleri evinize yansıtmadan son teknoloji donanımlarla kullanan firmamız su kaçağı hizmeti verirken evlerinize de en az hasar gelmesini kendisine borç bilmektedir. Alanında uzman personellerle alacağınız hizmette müşteri memnuniyeti en önemli önceliğimiz olmaktadır. Evinizde bir su kaçağı olduğunuzdan şüpheleniyorsanız firmamızla iletişime geçebilir herhangi bir hasar görmeden evinizin kaçağını tamir etmemiz için bizimle beraber yola çıkabilirsiniz.

 

Alt komşunuzun yanı sıra onun bir altında olan komşunuza kadar inebilen su kaçağı hem maddi külfet hem de manevi hasar vermektedir. Komşularınızın evlerinize verdiğiniz hasarın bedelinin ödenmesi de ayrı bir külfet getirecektir. Bu nedenle evinizde herhangi bir boru başında su sızıntısı tespit etmişseniz yahut duvarlarınızda şişlik görüyorsanız uzman tesisatçılarınızla görüşerek su kaçağı hizmeti alabilirsiniz. Su faturalarınızda aşırı bir yükselme gözlemlediyseniz bu da evinizde bir kaçağın olabileceğinin göstergesi olabilmektedir.

 

Evlerinize herhangi bir hasar vermeden yapabileceğimiz kaçak tespitleri bazı durumlarda hiç bir yeri kırmadan da gerçekleştirilebilmektedir. Bunun için öncelikle müşteri temsilcileriyle görüşerek bir randevu almalı ve sorunu tespit etmemizi sağlamalısınız. Su kaçağı hizmetlerinde en önemli sorun kaçağın tespiti aşamasıdır. Kaçak tespiti başarıyla gerçekleştirildikten sonra tamir edilmesi kolay bir süreç olarak karşımıza çıkmaktadır. Burada önemli olan alanında uzman gerekli teknolojik eğitimlere sahip personellerdir ki bu personeller müşteri memnuniyetini üst düzeyde tutmak için eğitilmişlerdir.

 

Kullandıkları gereçlerin son teknoloji olması da kaçağın giderilmesinde en önemli unsurdur. Kaçak tespiti yapıldıktan sonra bölgeye gönderilen kimyasal yardımıyla bölgenin kapatmasını sağlamak da yapılan tamiratlar arasındadır. İlerleyen teknoloji sayesinde gayet basit uygulamalarında hizmete kazandırılması hem ekonomik hem de zaman açısından tasarrufu sağlamaktadır. Yakın tarihimizde yaşanan su kaçakları büyük problemleri de beraberinde getirmekteydi.

 

Halkımızın bu nedenle su kaçaklarına bakış açısın her zaman külfet gibi görünmekte bu nedenle de son ana kadar herhangi bir müdahaleye izin verilmemekteydi. Bu nedenle de sorun giderek büyük bir hal aldığından evlerimizde geri dönüşü olmayan hasarlar meydana getirmekteydi. Günümüzde sorunların kolaylıkla çözülmesi teknolojik nedenlerle daha mümkün hale geldiğinden su kaçağı hizmetlerinde müşteri memnuniyet odaklı firmalarla evlerinizi koruyabilirsiniz.

 

 

 

 

Branşında profesyonel kadromuz

 

 

Firmamız, su kaçakları işlemlerinde oldukça uzmandır. Uzman ekipleri ile oldukça hızlı çalışan ve kaliteli işler çıkaran firmamız, İstanbul gibi büyük şehirlerde, hızlı ve güvenli bir şekilde çalışmaktadır. Su kaçaklarının ihmal edilmesi, daha sonra büyük arızalara neden olacağından, önceden, bu işin uzmanı ekiplere haber edilmesi, oldukça önemli bir noktadır. Elektrik tesisatlarına yakın olması, binanın eski olması, su kaçaklarının tehlikesinin boyutlarını göstermektedir. Firmamız su kaçağı giderme işlemlerinde uzman ekiplerle, başarılı işlemler çıkarmaktadır.

 

ARADIĞINIZ UZMAN İŞÇİLİĞİ SUNUYORUZ

 

Her insan, arıza ve bakım işlerinde uzman işçilik arar. Yapılacak tamir ve bakım işlerinde, işinin uzmanı ve ustası kişilerle çalışmak ister. Sonuç olarak, memnun kalacakları çalışmalarla muhatap olmak isterler. Firmamız, uzman ekipleri ile ve profesyonel çalışma sistemleri ile aradığınız anda, en kısa zamanda, adresinize gelebilmektedir.

 

SU KAÇAKLARININ TESPİTİ

 

Su kaçaklarının tespit edilmesi, çok önemlidir. Eski binalardaki su kaçakları göçüklere, elektrik tesisatlarına yakın su kaçakları ise, yangınlara neden olabilmektedir. Bu sebeple, su kaçakları ihmal edilmemesi gereken önemli sorunlardır. Bu önemli sorunların çözülmesi için, uzman ekiplerle ve profesyonel çalışma sistemleri ile çalışan firmamızla irtibata geçmelisiniz.

 

Su kaçakları iki şekilde tespit edilmektedir. Öncelikle gözle görülen kaçaklar tespit edilebilmektedir. İkincisi gizli kaçaklardır. Bu kaçaklar birden patlak verir ve büyük zarara yol açarlar. Faturaların kabarık gelmesi, su vanaları kapattığınız halde, su saatinin çalışmaya devam etmesi, gizli su kaçağının habercisi olabilir. Böyle sıkıntılı durumlardan kurtulmak için, yapılacak ilk şey, işin uzmanları ile çalışmaktır. İşin uzmanı olan firmamız, su kaçağı giderme işlemleri için, en uygun adrestir. İşinin uzmanı olan ekiplerimiz, son model bilgisayarlı cihazlarla, nokta atışı yaparak, su kaçağını tam olarak tespit etmektedirler. Bu şekilde, nokta atışı yapan elemanlarımız, evinizi inşaat alanına çevirmeden, tamir işlemlerini bitirmektedir.

 

Su, insan için vazgeçilmezdir. Su tesisatları da, suyun taşınması işlemlerinde, günümüzde vazgeçilmez hale gelmiştir. Bu nedenle, bu önemli işte, işin uzmanı firmamızın tercih edilmesi, başarılı su tesisat tamir işlemleri için önemlidir. Günün her saatinde hazır bekleyen işin uzmanı servislerimiz, aradığınız andan itibaren en kısa zamanda, adresinize gelebilmektedir.

 

 

Su Kaçağı Giderme Konusunda Uzman Ekiplerimiz

 

 

Su kaçağı işlemlerinde uzman olan ekiplerimiz, aradığınız hizmeti sunmaktadırlar. Su, insan için çok önemlidir. Yaratılışından dolayı, insan susuz yaşayamaz. Şehir hayatında, hatta köy hayatında bile, su tesisatları, su kadar değerlidir. Çeşmesi olmayan, su tesisatları bozuk olan evlerde, ofislerde ve diğer konut bölgelerinde yaşamak oldukça zordur. Bu nedenle, bu önemli işte, öncelikle takip edilmesi gereken mesele, bu işte uzman olan firmanın tercih edilmesidir.

 

FİRMAMIZ ARADIĞINIZ HİZMETİ SUNMAKTADIR

 

Firmamız, aradığınız hizmeti sunarken, işinde uzman olan ekipleri tercih etmektedir. Bundan dolayı, günümüz teknolojisi ile oluşturulan bilgisayarlı cihazları geliştirmiş ve bu cihazlarla, noktasal atışlar gerçekleştirmiştir. Noktasal atış nedir? Derseniz, noktasal atış, su kaçakları işinde, su kaçağının tam olarak tespit edilmesidir. Tam isabet kazılarla, kaçağın olduğu noktanın gün yüzüne çıkarılmasıdır. Bu işlemlerde de, işin uzmanı firmamız tercih edilmelidir. Firmamız su kaçağı giderme işlemlerinde uzmandır.

 

SU KAÇAĞI TESPİT ETME

 

Su kaçağının tespit edilmesi iki çeşittir. Birinci çeşidi, gözle görünen çeşididir. İkinci çeşidi ise görünmeyen çeşididir. Görünen çeşitleri, duvarda kabarmalar, nemlenme ve ıslanmalar, dolap altından su sızıntıları, su baskınları, küf kokusu ve rutubet kokusudur. Görünmeyen kaçaklar için ise basit bir yöntem vardır. Öncelikle, bütün vanaları kapatın ve su sayacındaki rakamları bir kâğıda yazın. Daha sonra ise, su sayacını tekrar kontrol edin. Eğer rakam yükseldiyse o zaman gizli su kaçağı var demektir.

 

SU KAÇAKLARI CİDDİYE ALINMALIDIR

 

Su kaçakları konusunda uzman olan ekiplerimiz, su kaçağı giderme, işlemlerinde özel yöntemler uygulamıştır. Su kaçaklarının tespit işlemleri tamamlandıktan sonra, bu işte uzman olan ekiplerimiz kısa zamanda çağırılmalıdır. Su kaçakları, elektrik tesisatlarına yakın yerlerde olursa, yangına neden olur. Eski evlerde ise büyük çöküntülere neden olur. Büyük çöküntülerin yaşanmaması için, su kaçaklarının tespit edilmesi ve bu kaçakların, profesyonel yöntemlerle tamir edilmesi gerekir.

 

İşinde uzman olan ekiplerimiz, noktasal atışlarla, evinizi harabeye çevirmeden, anında su kaçağı tespiti yaparak, aradığınız hizmeti sunmaktadır. Evinizi tertemiz bir şekilde teslim eden ekiplerimiz, hızlı ve güvenilir tamir işlemleri gerçekleştirmektedir. Aradığınız hizmeti sunan firmalarımız, su kaçakları konusunda da uzman çözümler sunmaktadır.

 

 

Su Kaçağı Giderme İşinde Uzmanız

 

 

Firmamız su kaçağı tamir işlerinde, uzman ekipleriyle, hızlı ve güvenilir işler çıkarmaktadır. İnsana bahşedilen aklın ürünü olan teknoloji, günümüz su kaçağı tespit işlerinde kullanılmak üzerek, ses dalgaları ile çalışan bilgisayarlı kaçak tespit cihazları geliştirmiştir. Nokta atış yeteneğine sahip bu cihazlar, oldukça başarılı su kaçağı işlemleri gerçekleştirmektedir. Günümüz güncel su kaçağı işlemleri için uzman ekiplerle çalışan su kaçağı giderme ekibimiz, aradığınız anda, en kısa zamanda adresinize gelebilmektedir.

 

FİRMAMIZIN BAŞARILI ÇALIŞMALARININ ARDINDA UZMAN EKİPLERİMİZ VARDIR

 

Firmamızın başarılı çalışmalarında oldukça yetenekli olan ekiplerimiz, hızlı ve güvenilir çalışma sistemleri ile kaçak işlemlerinde aradığınız hizmeti sunmaktadır. İşinde uzman olmayan ve eski sistemlerle su kaçağı işleri yapan ekipler, evinizi harabeye çevirebilmektedir. Bu nedenle, evinizi harabeye döndürmeden, temiz bir şekilde tamir yapabilen uzman ekiplerimiz, su kaçak işlemlerini rahatlıkla yapabilmektedir. Firmamızın su kaçağı giderme ekipleri, tecrübeli ve sertifikalıdır.

 

SU KAÇAKLARININ TESPİT EDİLMESİ

 

Su kaçaklarının tespit edilmesi oldukça kolaydır. İki çeşit su kaçağı tespit işlemleri vardır. Birincisi, gözle görülen tespitlerdir. Duvarlarda kabarmalar, nemlenmeler, küf kokuları ve nem kokuları, su sızıntıları ve su baskınları, gözle görülen ve tespit edilebilen su kaçağı tespitleridir. Gizli su kaçakları ise, aniden patlak vererek, sizin için zor anlar yaşatabilir. Bu nedenle, gizli su kaçak durumlarını tespit edebilmek için, öncelikle, vanaların kapatılması ve ardından da, su saatindeki rakamların yazılması gerekir. Rakamlar yazıldıktan bir süre sonra, su saatindeki rakam tekrar tespit edilir. Rakamda yükselme varsa, o zaman, gizli kaçak var demektir.

 

Firmamız, uzman ekipleri ve profesyonel çalışma sistemleri ile gizli kaçakları, son teknoloji bilgisayarlı cihazlarla, anında tespit yapabilmektedir. Noktasal tespit özellikli cihazlarla, tam isabet kaçakların tespit edilmesi ile birlikte, bu kaçakları rahatlıkla tespit edilmekte ve sadece kaçak olan kısım kazıldığı için, eviniz harabeye dönmemektedir. Noktasal tespit özelliği ile firmamız ve ekipleri, oldukça başarılı sonuçlar sunmaktadır. Bu başarılı sonuçlardan sonra, ekiplerimiz, kısa zamanda iş teslimi yapmaktadır. Fiyat konusunda, müşterilerin onayı olmadan işlem yapılmamaktadır. Bu nedenle, güvenle uzman ekiplerimizden faydalanabilirsiniz. Su kaçaklarının ihmal edilmesi, daha sonra daha büyük arızalara neden olabilir.

 

 

Öncesinde belirtiler verir

 

 

Özellikle eski binalarda sorun yaratan su kaçağı belirtileri arasında en belirgin olanı duvarlarınızda oluşan çatlak ve şişkinliklerdir. Ancak bu son nokta olduğundan çoğu zaman fark edemediğiniz su kaçaklarının tespiti için deneyim ve tecrübe sahibi yetişmiş personel ve donanımlı ekipmanlarla hizmet veren bir firma ile çalışmanız gerekmektedir. Özenle yaptırdığınız evinizde oluşabilecek hasarları minimuma indirgemek açısından firma tecrübesini araştırmanız yerinde olacaktır.

 

Gözünüzle kontrol edemediğiniz kaçakları faturalarla da tespit edebilirsiniz. Şişkin su faturaları su kaçağı belirtileri arasında önemli seçeneklerden bir tanesidir. Halıların alt kısımlarında oluşan küf lekeleri rutubet borularda oluşan sızıntının göstergesi olmaktadır. Bataryalarınız kapalı olduğu halde borulardan gelen su sesi de yine belirtiler arasında kendini göstermektedir. Bu belirtilerle karşılaşmanız halinde uzman tecrübeli kadro ve donanıma sahip bir firma ile çalışarak son derece modern tespit ve onarım aşamalarıyla hizmet alabilirsiniz.

 

Yeni nesin su tesisatı özenle döşediğiniz evinize en az hasar vermek üzere tasarlanmış modern donanımlara sahip olduklarından güvenle evinizi teslim edebilirsiniz. Son teknoloji aletlerle onarım işlerinin üstesinden gelirken güler yüzlü bilgilendirici kısa sürede çözüm üretici yeteneğe sahip personellerden oldukça memnun kalacaksınız. Her ay yüksek fatura istemiyorsanız, özenle yaptırdığınız eşyalarınıza zarar gelmesini istemiyorsanız yahut duvarınızın şişerek boyalarının yerlere saçılmasından hoşnut değilseniz hemen müşteri memnuniyeti esaslı bir tesisat firmasıyla görüşebilirsiniz.

 

Yeni modern aletler sayesinde kaçak tespiti hiçbir yeri kırmadan yapılabilmektedir. Zeminde bulunan su kaçakları tespit edilirken su kaçağı olan yere gelinerek suya atılan özel bir kimyasal kaçağın olduğu bölgeye gelir bu noktaya yapışır kaçak olmasını önler. Böylelikle hiçbir yer kırılmadan sorun çözülmüş olur. Tespit sağlandıktan sonra yeni teknolojiyle tamirini sağlamak çok daha kolay bir uygulama haline geldiğinden evlerinizi güvenli bir firmaya teslim ederek daha ilerde oluşabilecek geri dönüşü olmayan hasarları da önlemiş olursunuz.

 

Özellikle de bin bir uğraş ile yaptırdığınız evinizin bir kaç yıl içerisinde heba olup gitmemesi için su kaçağı belirtileri nelerdir öğrenmeli, gereken uygulama çok fazla zaman kaybedilmeden yapılmalıdır. Aynı gün içerisinde onarımı gerçekleştirilerek evleriniz kullanıma açıldığından kaygılanmayı bir kenara bırakarak bir an önce kaçaklarınızı onarmanızı öneririz.

 

 

Tıkanıklık açma yöntemlerimiz

 

 

Günümüz şartlarında başarılı sonuçlarla gündem olan ekiplerimiz, çalışma sistemlerini oluştururken, güncel çalışma metotları oluşturmaktadır. Su tesisatlarındaki patlaklar, su kaçakları, su tesisat tıkanıklıkları, pis su gider açma, lavabo takma ve tamir işleri, klozet takma ve tamir işleri, günümüz şartlarında uygulanan, su kaçak işlemlerindir.

 

SU KAÇAKLARINI TESPİT ÖNEMLİDİR

 

Su kaçaklarını tespit etmek, profesyonellik ister. Bilgisayarlı tespit cihazları ile uzman ekiplerimiz, sadece su kaçağının olduğu yeri kazmaktadır. Böylece, gereksiz su tesisatları kazınmadan, sadece kaçağın olduğu yer kazınarak, tamir işlemleri gerçekleşmektedir. Firmamız, su kaçağı işlemlerinde, uyguladığı yöntemlerle, kısa zamanda su kaçak işlerini bitirmektedir.

 

SU SIZINTISI ANLAŞILIR MI?

 

Duvarlarda oluşan ıslaklıklar, duvar sıvalarının kabarması veya dökülmesi, nem ve rutubet kokusu, su sızıntısını gösteren belirtilerdendir. Gizli kaçaklar ise, günümüz şartlarında, su saatinin sarfiyat olmadan dönmesi ile anlaşılır. Suyu kullanmadığınız halde su saatlerinin dönmesi gizli kaçağın belirtisidir. Gizli su kaçakları ciddiye alınmalıdır ve kısa zamanda, uzman ekiplerimiz çağrılmalıdır.

 

Küçük su kaçaklarının zamanında tamir edilmemesi, gizli kaçakların kontrol edilmemesi, daha sonra su baskınlarına neden olabilir. Elektrik aksamlarına sıçrayan su kaçakları, büyük tehlikeye neden olabilir. Elektrik çarpılmaları ve elektrik yangınları bu şeklide çıkabilir. Su baskınlarında evdeki eşyalarınız kullanılmaz hale gelebilir. Eşyaların kullanılmaz hale gelmesi, büyük zararlara neden olabilir. Bu nedenle firmamız, su kaçağı gibi arızaların ihmal edilmemesi gerektiğini vurgulamaktadır.

 

DİĞER TESİSAT İŞLEMLERİ

 

Firmamız, su kaçağı gibi sorunlar yanında, pimaş tıkanıklığı, pis su giderlerinin tamiri ve bakımı, lavabo takma ve montajı, klozet takma ve tamiri, musluk takma ve diğer bütün su tesisatı ile ilgili arızalar, uzman ekiplerimiz tarafından, rahatlıkla tamir edilmektedir. Uzun ömürlü tesisatlar, uzun süre dayanan malzemelerle döşenmiş tesisatlar, ancak işin uzmanı, işini meslek edinmiş firmalar tarafından döşenebilir. Firmamız, aradığınız bu özellikteki işlemler için, uzman ekipler oluşturmuştur.

 

Arıza anında evinize yönelen servis ekiplerimiz, öncelikle, evinizdeki arızayı test ederler. İşçilik ve malzeme hesaplanır. Bu hesaplamadan sonra, müşteri onayı ile tamir işlemleri başlar. Tamir işlemlerinde kullanılan teknikler, kısa zamanda tamir işlerini yapabilmeniz için, önemlidir. Rahat ve huzur içinde kullanmak istediğiniz tesisatları, uzman işçilikle mümkündür.

 

 

Firmamızın Su Kaçağı Uzmanı İle Daha Kesin Çözümler Sunuyoruz

 

 

Çok ince borular içinden geçerek birçok alanda kullanılan sular, kimi zaman duvar içinden kimi zamanda dış yüzeylerden geçerek kullanılmaktadır. Görünürlük belki görüntü kirliliğine yol açabilmektedir. Fakat sorun olduğunda daha problemsiz ve çabuk onarılmasını sağlamaktadır. Duvar içi su sızıntıları biraz uzmanlık biraz da teknolojik cihazlarla tespit edilebildiğinden, daha kısa ve zahmetsiz olabilmektedir.

 

Firmamız bünyesinde çalışan ve konusunda oldukça ileri seviyelere ulaşmış su kaçağı uzmanı arkadaşlarımız, müşterilerin problemlerine göre suyun geçtiği boruları büyük bir titizlikle inceleyerek, sorun olabilecek alanı tespit etme becerisindedir. Yılların tecrübesi ve deneyimi, boru içinden geçen suyun sesini dinleyerek, ya da yüzeye çıkan bazı bulgularla hareket etmektedir.

 

Su kaçağı uzmanı firmamızın ekipmanlarını da kullanarak hareket ettiğinden, dış yüzeyden boru içindeki suyun sesini dinleyebilme özelliğindeki cihazlarımızı kullanmaktadır. Kimi zaman kıvrımlı ve bükülebilir kamera ile boru içinde tespit, kimi zamanda duvar içindeki boru içini dinleyebilecek hassaslıktaki cihazlarımız, sorunlu alanın ve su kaçağı olan bölgenin tespit edilmesini kolaylaştırmaktadır. Su kaçağı uzmanı firmamızda daima başarılı ve hızlı hizmetler sunmamızı sağladığından, nerden geldiği belli olmayan ve her şeyin normal göründüğü yerlerde, tecrübe ve deneyimle sorun tespit edebilme kabiliyetindeki kişilerden oluşmaktadır.

 

Bu işleri yaparken, doğru noktayı bularak, müdahale etmek, çevrede daha fazla hasar oluşturmamak ayrıca bir başarı olduğundan, firmamıza olan güven burada daha çok kendini göstermektedir. Sorunlu alanın bulunarak müdahale edilebilir şekilde açılması, duvarın ya da seramiklerin fazla hasar görmeden kapatılmasını sağlamaktadır. Firmamızdaki arkadaşlarımız yaptıkları her iş sonrası arkalarında enkaz bırakmama çabasında olduklarından, tadilat gerektirmeyecek müdahale yapmaktadır. Duvarın açılması ile oluşabilecek tıkanıklıkların kapatılması, seramik düzeltme, yer tabanlarındaki açıklık kapama, firmamızın uzman çalışanlarınca halledilerek, ilk görüntüdeki teslimatlar yapılmaktadır.

 

Su kaçağı uzmanı ile başlayan tespit edebilme çalışmaları, doğru noktaya ulaşılmasından sonraki süreçle devam ettiğinden, firmamızın öncülüğünde en kısa sürede çözüme kavuşturma garantisi verilmektedir. Hizmetlerimiz sınırsız olup haftanın 7 günü 24 saat olarak ulaşılabilirlik sağlanmaktadır. Zaman kavramı gözetilmeden, tekrarı olabilecek sorunlarda veya başka bölgeden olduğu düşünülen alanlarda, firmamızın su kaçağı uzmanları ile hizmet sağlanabildiğinden, kısa sürede çözüm için çalışmaktayız.

 

 

 

 

 

 

 

Su sızıntısını önlerken değişen bulgular

 

 

Ev ve iş yerlerimizdeki su kaçakları aslında hepimiz için bir kâbus niteliğindedir. İlk etapta faturamıza gelen ek bir maliyetle su kaçağı olup olmadığı konusunda endişeye kapılırız daha sonra ise rutubet veya ciddi su başkanlıkları yaşayabiliriz. Peki, su kaçaklarını kaçak daha ileriye gitmeden nasıl anlayabiliriz. Öncelikle az evvel bahsettiğim gibi her zamanki faturanız o ay normal kullanımınızdan fazla geldiyse bir su kaçağından söz etmemiz mümkün.

 

Peki, Su Kaçaklarının Tespiti Ve Onarımı Nasıl Olur?

 

Bizler firma olarak yetkin kadromuz ve son teknoloji cihazlarımızla sizin bu konudaki bütün sorunlarınızı eksiksiz bir biçimde çözüyoruz. Hem de kaçağı bulurken evinize tek bir çekiç darbesi bile vurmadan.

 

Kırmadan tespit

 

Biliyoruz ki su boru hatları çoğunlukla evimizin duvar içlerine görünmeyen yerlere döşenmektedir. Su kaçakları olması durumunda ise kaçağın tespiti için şüphelendiğimiz ya da kaçağın belirti verdiği yerin yakınlarından duvarları kırmaya başlarız. Ve böylelikle evimiz su kaçağından zarar gördüğü yetmez gibi bir de kaçağın tespiti aşamasında da zarar görmektedir. Bizim kullandığımız son teknoloji Avrupa’dan ithal sistemle önce su kaçağınızın tespitini hiç bir darbe vurmadan yapıyoruz ve daha sonra sadece kaçak olan bölümü kırıp yine en kaliteli malzemeler kullanarak yapıyoruz. Bu sayede ne evinize fazladan bir zarar vermiş oluyor ne de size ek bir maliyet gelmiş oluyor. Asıl önemli olan doğru tespit de gerçekleşmiş oluyor ve bir dahaki kaçak riskini de en aza indiriyoruz.

 

Su Kaçakları Önemlidir

 

           Su kaçakları ve önemi konusunda bir diğer gerçek de şudur ki su kaçaklarının ülkemiz su kaynaklarına maliyeti. Ülkemizin su yetersizliği yaşayan ülkeler arasında olduğunu düşünürsek de sularımızı bir saniye bile boşa akıtmamamız gerektiğini anlayabiliriz. Yarınlarımız ve geleceğimiz için sularımızı boşa akıtmamalıyız. Fark ettiğimiz anda müdahale etmeli ve onarımını işinde yetkin kişilerce yaptırmalıyız. Bu konuda hem aile bütçemiz hem de devletimizin kaynaklarını heba ettiğimizi unutmamalıyız.

 

Aynı zamanda su kaçaklarının ciddi yaralanmalara, elektrik kaçaklarına sebep olduğunu ve ciddi can kayıplarına da yol açabileceğini de göz önünde bulundurup su kaçaklarını mümkün olduğunca erken fark edip tamiratını yaptırmalıyız.

 

Bu konuda ise şeffaf ve uygun fiyat koşullarında hizmet sağlayan firmamız müşteri memnuniyeti ön planda tutup son teknoloji teknik altyapısı ve uzman kadrosuyla hizmetinizdedir.