Büyükçekmece Su Kaçağı Bulma Telefonu

Büyükçekmece Su Kaçağı Bulma Telefonu

Su kaçağı sık olmasa da her evin en az bir defa karşılaştığı bir problemdir. Bazen eskimiş veya soğuk/sıcak mevsim geçişleriyle genleşmiş boruların ek yerlerinin oynaması buna sebep olur. Evin yapımı esnasında kullanılan kalitesiz malzemelerde daha çok problem oluşmaktadır. TSE onaylı olmayan malzeme kullanmak bu tür sorunları kaçınılmaz kılmaktadır. Malzemelerin dış ve iç çapı, kalınlığı, basınç değeri dikkat edilmesi gereken konulardır. Diğer bir sebep işçilik hatasıdır. Evin yapımı esnasında ustanın yanlış veya özensiz iş yapması daha sonra borulardan su sızmasına neden olacaktır.

Kaçaklar çoğu zaman banyo ve mutfak zemin ve duvarlarında kabarmalara yol açarak kendini belli eder. Bazen de hiç umulmayan bir yerde, örneğin oturma odasında oluşan nem, su damlacıkları veya kabarmalarla kendini gösterir. Bazı su kaçakları son derece yavaş, uzun zamana yayılmış kaçaklardır ve damla damla koca bir duvar içine sızar. Biz bu durumu fark ettiğimizde kaçak noktasını tahmin etmek artık oldukça zordur. Ya da yazlık gibi sadece belli bir dönem kullanılan konutlarda bu tür “geç fark etme” sorunları oluşabilir. Su sızmalarında sızıntının duvar içindeki yarık ve çatlakları takip ettiği de unutulmamalıdır. Bu nedenle banyo borusundan sızan bir çatlak duvardaki çatlakları takip ederek örneğin salon zemininde bulduğu geniş bir aralıkta birikip alt komşunun tavanında damlamalara yol açabilir.

Peki, su kaçağını tahmin etmek bu gibi çeşitli sebeplerle güçleşmişse nasıl tespit edilecektir? Bu uzmanlık isteyen bir iştir. Kişinin kendi tahminleriyle bu işi halletmeye çalışması tüm zeminin veya duvarın kırılıp dökülmesiyle sonuçlanabilir. Sonra büyük bir duvar, seramik veya fayans masrafı çıkaracaktır. Oysa artık profesyonel ekipler su kaçaklarını özel dinleme cihazlarıyla nokta atışı tespit ederek bulmaktadır. Su kaçağının yeri bulunduktan sonra kaçak kaynağı tamir edilir ve zaman içinde rutubet kurur. Ekipleri sadece kaçağın başladığı noktayı kırmakta veya fayans varsa özenle sökmektedir. Daha sonra kaçağın neden olduğu boruyu değiştirmekte ve çok kısa bir sürede sizi bu sıkıntıdan kurtarmaktadır. İstanbul’un diğer semtlerinde ve Büyükçekmece su kaçağı bulma bu kadar kolay bir işlemdir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir