Çatlak Borularda Su Kaçağı Meydana Gelir

Çatlak borularda su kaçağı meydana gelir

Su tesisatı boruları pimaştan yapılmaktadır. Pimaş borularda alabilecekleri darbeler sonucu çatlamak da ya da kırılmaktadır. Darbe almasalar bile zaman içinde eskimekten içinde tıkanıklık oluşmasından, kireçlenmeden dolayı bu borularda çatlaklar oluşmakta ve bu çatlaklardan da su sızıntısı meydana gelmektedir. Su kaçağı ise hemen ilk anda fark edilmesi oldukça güç olan bir durumdur.   Evinizde tadilat yaptırdıysanız ya da su faturanızda olmaması gereken bir artış varsa hiç beklemeden su tesisatınızı kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Çünkü çatlak borularda su kaçağı meydana gelir ve bu sorun hemen giderilmezse de büyür ve sizi çok daha zor durumda bırakabilir.

Su Kaçağı Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Su faturanız birden bire yüksek gelmeye başladıysa ya da evde bütün musluklar kapalı olduğu halde su saatiniz dönüyorsa su kaçağı var demektir. Bu su kaçağının bina içinde belirti vermeden önce tespit yapmanızı sağlamaktadır. Siz fark etmeden bu sorun bir süredir devam ediyorsa zaten duvarlarda oluşacak olan nemlenme ve küf size su kaçağı olduğunu gösterecektir. Ayrıca zeminin içine inen su alt katın tavanından akmaya başlayacak ve sizi komşunuz karşısında da zor durumda bırakacaktır. Hiç böcek sorunu olmadığı halde evinizde böcekler görmeye başladıysanız bu da su kaçağı olduğu konusunda size bir işaret olmalıdır. Bu durumda da su kaçağının nereden olduğu ancak bir su tesisat ustası tarafından tespit edilmesi mümkün olduğu için yardım almalısınız.

Su Kaçağı Tamiratı Zor mu?

Teknoloji gelişiyor ve insanların hayatını kolaylaştırmak için çeşitli makineler icat ediliyor bunlar arasında bulunan kameralı makineler duvarların ve zeminin içinde bulunan ve gözle görülmeyen boruları görebilmek de ve böylece su kaçağının nerede olduğunu nokta olarak tespit edebilmektedir. Böylece kaçağın yeri kısa bir sürede tespit edilerek zaman kazanılmaktadır. İşini profesyonel olarak yapan firmalardan bu yardımı almanız sizleri para ve zaman kaybından kurtaracak su kaçağı sorunu en kısa zamanda ortadan kaldırılacaktır.   Bu konuda garanti veren firmalardan yardım almayı tercih etmelisiniz çünkü aynı sorun belli bir zaman içinde tekrar ortaya çıkarsa hiçbir ücret alınmadan tamirat yapılacak ve sizi tekrar masraf etmekten kurtaracaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir