Esenler su kaçağı tespiti

Esenler su kaçağı tespiti

Ev ya da iş yerlerinde su tesisat borularındaki yanlış tesisat döşeme veya kalitesiz tesisat malzemelerinin kullanılması durumunda, zamanla çürüme veya deformasyona olması nedeniyle meydana gele su tesisat arızalarına su kaçağı denir. Esenler su kaçağı tespiti eden yetkili firma olarak su kaçaklarını kısa sürede özel cihazlarla bularak anında müdahale ediyoruz. Su kaçağı tespiti yaparken, kırıp dökmeden özel cihazlarla, su kaçaklarını noktasal olarak tespit edip, tamir işlemlerini kısa sürede yapıyoruz.

Çok katlı binalardaki su kaçakları tespiti,

Oturduğunuz yer müstakil ev değilse ve çok katlı bir binada oturuyorsanız su kaçağı üst katta olması durumunda, önce üst kattaki komşunuzla iletişime geçerek kendi dairenize su sızdığının belirtiniz. Üst kattaki komşunuz da hemen su vanalarını kapatarak suyun akmasını engellemeli. Bu işlemi yapmasının nedeni; tavandan gelen su için yapılması gereken öncelikle suyun akmamasını sağlamaktır. Bunun içinde su saatinin vanasını kapatmak kâfidir.

Daha sonra su kaçağını bulmak için, özel cihazlarla tespit çalışmasını yaparız. Esenler su kaçağı tespiti yapan yetkili firma olarak su kaçaklarını gürültü yapmayan ve etrafa zarar vermeyen özel cihazlarla tespitini kısa zamanda yapmaktayız.

Su kaçağı tespiti yapılırken kullanılan cihazlar nelerdir?

Su kaçaklarını tespit etmek için kullandığımız cihazlar; Akustik dinleme cihazları ile su tesisatındaki tüm hatlar kontrol edilir, Kaçak temiz su tesisatında olması durumunda Akustik dinleme cihazları ile çabucak bulunur. Eğer su kaçağı temiz su tesisatında değil de, atık su tesisatında bulunuyorsa kamera sistemli cihazları devreye girerek, atık su tesisat borularını görüntüler, su kaçağının yerini noktasal olarak tespit eder.

Gizli su kaçağı olur mu? Varsa nasıl anlaşılır?

Evlerde veya işyerlerinde bilinen su kaçağı dışında, zaman zaman gizli su kaçakları da meydana gelmektedir. Gizli su kaçaklarını anlamak aslında çok kolaydır. Tüm vanalar kapalıyken su saati dönmeye devam ediyorsa, su kaçağın olduğu yerlerde rutubet kokusu geliyorsa ve duvarların sıvaları dökülmeye başladıysa, su faturaların normalin üzerinde gelmeye başladıysa, parkelerde kabarmalar oluşmaya başladıysa ve kombilerin su barları fazla düşüyorsa gizli su kaçağı var demektir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir