Fatih Su Kaçağı Tespiti Firmaları

Fatih Su Kaçağı Tespiti

Genellikle eski yapılarda, kimi zamanda yeni yapılarda yanlış uygulamalar, eskil ve kalitesiz malzeme kullanımından dolayı su tesisatlarında meydana gelen kaçaklar oldukça sıkıntılı durumlara yol açabilmektedir. Doğru müdahale edilmezse daha büyük problemlere yol açan su kaçağı sorunları artık günümüzde bu konuda uzmanlaşmış firmalarca kolaylıkla tespit edilerek giderilmektedir.

Termal Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Teknolojinin çok da ilerlemediği zamanlarda ve günümüzde, teknolojiyi takip etmeyi ve kullanmayı tam anlamıyla yerine getiremeyen kimi firmalarca su kaçakları tesisatın bulunduğu alan komple kırılarak tespit edilmekteydi. Artık günümüzde su kaçağı tespitine yönelik teknolojik ve elektronik aygıtlar sayesinde kaçak tespiti oldukça hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Bu tür durumlarla karşılaşırsanız vakit kaybetmeden fatih su kaçağı tespiti yapan firmalarla irtibata geçmeli ve sorununuzu bildirmelisiniz.

Su kaçağı tespitinde en çok kullanılan elektronik aletlerden olan termal kamera daha çok sıcak su tesisatlarında meydana gelen su kaçaklarının tespitine yönelik bir alettir. Termal kamera sıcak su tesisatının bulunduğu alana gönderilir ve üzerindeki hassas termal kamera sayesinde borudan sızan sıcak suyun ısısını kullanarak nokta tespitiyle kaçağın yerini belirler. Bu sayede gereksiz yere fayans, duvar, seramik gibi yerleri kırmaya ve ekstradan bir tamirat ve işçilik maliyeti çıkarmadan su kaçağının tamiratı mümkün olabilmektedir.

Robot Kamerayla Su Kaçağı Tespiti

Su kaçaklarının tespit edilmesinde kullanılan diğer bir yaygın yöntemde robot kamera kullanmaktır. Bu robot kamera su tesisatının bulunduğu alanda el yardımıyla yönlendirilir ve kullanıcıda bulunan monitöre göndermiş olduğu görüntülerin yardımıyla su kaçağı tespit edilmeye çalışılır. Bu robot kameranın kullanılması uzmanlık gerektirdiği için kullanacak olan kişinin ve firmanın bu konuda uzman olmasına dikkat etmelisiniz. Termal kameraya göre daha çok kullanıcı dikkati gerektiren robot kamera da profesyonel bir şekilde kullanılırsa su kaçaklarının tespitine yönelik uygun bir araçtır.

Yaşam kalitesini oldukça etkileyen, istenmeyen ve büyük masrafların çıkmasına yol açan su kaçakları konunun uzmanı olan profesyonel firmalarca kolaylıkla tespit edilerek tamir edilebilmektedir. Bu nedenle bu tür durumlarla karşılaştığınızda mutlaka profesyonel firmalarla iletişime geçerek su kaçağını tamir ettirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir