Havuz Su Kaçağı Tamiri

Dubleks ve triblex villa bahçeleri, site içleri, spor tesisleri, oteller gibi yüzlerce alanda açık ve kapalı havuzlar bulunmaktadır. Özel alanlara inşaat aşamasında ve sonradan eklenen havuzlarda çeşitli problemler olabilmektedir. Havuz problemlerinin en başında, su eksiltme sorunu bulunmaktadır. Açık alanlar ve kapalı alanlarda bulunan havuzlardaki su eksiltme sorunu çeşitli teknolojik cihazlarla tespit edilmektedir. İlk etapta su eksiltme sorunu; kapalı havuzlarda farklı oranlarla tespit edilmektedir. Isıtma sistemi bulunan kapalı havuzlarda, 1,5- 3 mm arasındaki su eksiltmeleri normal görülmektedir. Isıtma işlemi sürecinde, buharlaşmadan kaynaklandığı belirtilmektedir. Açık alanlarda kurulan havuzlarda, yaz ayı sıcaklık ortalamalarına bağlı olarak 0.5 cm üzerinde su eksiltme gözlemlenir ise, havuzda sızdırma olduğu tespit edilebilmektedir.

Havuzlarda Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Teknoloji kullanılarak üretilen görüntüleme cihazları ile sızdırma olan bölge ve noktalar kolaylıkla tespit edilebilmektedir. Nokta atışı ile tespit edilen kameralı görüntüleme cihazları ile havuzun diğer bölümlerine zarar vermeden, fazla tadilat gerektirmeyen havuz su kaçağı tamiri ve onarımı yapılabilmektedir. İnşaat aşamalarında da bu sistemden faydalanarak, yapım aşamasında tüm sorunların giderilmesi önerilmektedir. Yüksek çözünürlüklü görüntüleme makinaları ile sorunlu olan havuz kısımları belirlenerek, tadilat işlemine geçilmektedir.

Havuzlarda Su Kaçağı Tamiri Nasıl Yapılır?

Hamam, açık havuz, otel ve spor tesisleri, okullar, rezidans ve site bünyelerinde son yıllarda sıklıkla yapılan açık- kapalı havuzlarda oluşabilecek su sızıntıları, teknolojik cihazlarla tamir edilmektedir. Kameralı görüntüleme sistemleri ile belirlenen açıklıklara, kimyasal madde gönderilmektedir. İnsan sağlığına ve havuz suyuna zarar vermeyen kimyasal alaşımlar, çatlak- açıklık- hasar gibi kusurların tamamına uygulanarak, sızıntıların tamamı tamir edilmektedir. Tadilat ve zeminde değişiklik gerektirmeye, yüksek maliyetlere gerek kalmadan kolay onarım imkanı sağlayan, teknolojik havuz arıza cihazları sayesinde, kimyasal uygulama ile tamirat kıs sürede gerçekleştirilmektedir. Tamiratta kullanılan kimyasal ilaçlar, profesyonel tamirat firmalarının uygulamalarında bulunmaktadır.

Tüm delik ve çatlakları kapatarak, yıkma- dökme yapmadan tüm havuzlardaki su sızıntısı onarımı kolaylıkla gerçekleştirilebilir. Çeşitli dönemlerde havuz bakımının yapılması, pH dengesi ve klor oranlarının önerilen miktarlarda olması gereklidir. Havuz bakım ve tamiratları için, profesyonel danışmanlık alabilir, keşif randevusu talep edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir