Lavabo Açma Ustası

Lavabo Açma Ustası

Evlerde sıklıkla karşılaşılan durumlardan birisi tıkanmış lavabo giderleridir. Yemek artıkları, lavabo hatlarındaki çöküntüler, bina yapılırken kullanılan harç ve betonlar genellikle lavabo giderlerinin tıkanmasına sebep olan asıl nedenlerdir. Lavabo tıkanıklığının genel sebebi ise yağlanmadır. Günümüzde tıkanıklığı açan lavabo açma ustası kişilerin sıklıkla kullandığı teknolojik cihazlarla kırmadan ve dökmeden lavaboyu açmak mümkünüdür. Son derece profesyonel kişilerce kullanılan bu cihazlarla rahat bir şekilde gider tıkanıklığı sorunu çözülebilir. Bununla birlikte, tıkanan lavabolar bazı durumlarla anlaşılmaktadır.

Lavabonun Tıkandığı Nasıl Anlaşılır?

Kullandığınız lavaboların tıkandığını anlamanızın birkaç yolu bulunmaktadır. Bu yolları şu şekilde sıralayabiliriz:

-Tıkanıklık olduğu zaman giderlerinizdeki pis sular, boru hattından yavaş gitmeye başlar.
-Tıkanıklığın artması ile pis sular geri gelmeye başlayacaktır.
-Lavabo tıkanıklığı sonrası lavabonun altında sızıntılar yaşanabilir, hatta bu sızıntılar alt kata bile ulaşabilir.

Lavabo Açma Yöntemleri Nelerdir?

Lavabonuzun tıkanıklığını çözmek için bazı yöntemler kullanılmaktadır. Bu yöntemleri se şu şekilde sıralayabiliriz:

-Karbonat Ve Sirke İle Lavabo Tıkanıklığı Açma;

Doğal bir teknik olan bu yöntemle bir bardak su içine karbonat konulur ve gidere dökülür. Ardından bunun üstüne sirke dökülür.

-Pompa İle Tıkanıklık Açma;

Herkesin bildiği bu yöntemle pompalayarak tıkanıklığı açmak mümkündür.

-Tel Yardımıyla Lavabo Tıkanıklığı Açma;

Eğer lavabo giderinize küçük bir nesnenin takılması ile tıkanıklık yaşanıyorsa, tel yardımıyla bu cisim lavabo giderinden çıkarılır ve tıkanıklık sorunu da bu şekilde çözülmüş olur.

-Lavabo Açıcı Kullanarak Tıkanıklık Açma;

Lavabo açıcının gidere dökülmesi sonrası, hazırlanan sıcak suyun da gidere dökülmesi ile yapılan bu işlemde kimyasal madde kullanarak lavabo açmak da mümkündür.

Makine İle Tıkanıklık Açma;

Lavabo açma ustası olan uzman kişilerin sıklıkla tercih ettiği bu yöntemde, kameralı cihazlarla tespit edilen tıkanıklık, robot yardımıyla kolaylıkla açılabilmektedir. Boru hattına zarar vermeden yapılabilen bu işlemlerle profesyonel bir şekilde lavabo tıkanıklığı açmak mümkündür.

Lavabo Açma Hizmetleri

İşinde uzman, profesyonel ve deneyimli firmalar tarafından kullanılan son teknoloji ürünler ile tıkanıklık açma sorunu hızlı ve kolay bir şekilde çözülebilmektedir. Güvenle tercih edebileceğiniz bu hizmetle lavabo tıkanıklığı sorun olmaktan çıkmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir