Logar Açma Ücreti

Logar Açma Ücreti

 

LOGAR AÇMA NE DEMEKTİR?

Binaların çevrelerindeki atık su borularının toplandığı ve bir ana boruya bağlandığı kısma ana logar denmektedir. Kanalizasyon tesisatında bir bölümde bazı sebeplerden dolayı meydana gelecek olan arızaların giderilmesinde rögarlar büyük bir öneme sahiptir. Yaşanan herhangi bir arıza anında bu ana rögar kontrol edilerek arızanın hangi alanda meydana geldiği belirlenmektedir. Arızanın tamir edileceği alan ne kadar daraltılmış olursa tamiratta o kadar kolay ve hızlı olmaktadır.

LOGAR AÇMA İŞLEMİ NASIL YAPILMAKTADIR?

Ev ve işyerlerinin önünde logarlar, tuvaletler, pimaş kanalları ve lavabo gider kanalları tıkandığı zaman ilk önce kameralı sistemlerle gider borularının her tarafı en ince ayrıntısına görüntülenerek tıkanıklığın sebebi anlaşılır. Daha sonra robot cihazlarla tıkanıklık açılır. Kameralı cihazlarla yapılan işlemler yapılacak tıkanıklığı açma işlemini çok az bir süreye indirmektedir.

Logarların belirli aralıklarla temizlenmesi ve bakımlarının yapılması gerekmektedir. Kanalizasyonların arasında olan bağlantıyı sağlayan rögarlar, diğer yandan kanalizasyonda biriken zararlı gazların da dışarıya atılmasını sağlamaktadır. Bu gazların insanların sağlığına herhangi bir zararı yoktur ancak bu gazlar sıkıştığı zaman patlama ihtimalleri olmaktadır. Tıkanan logarlarda bu tıkanıklık sebebi ile sıkışan gaz dışarı atılamadığından birikerek patlamaya sebep olmaktadır. Yaşanan bir patlama durumunda ise hem logarın yer aldığı çevrede kirlilik meydana gelirken hem de logar çevresindeki yerleşim yerlerinin giderleri kullanılamaz duruma gelerek bu tıkanıklığın açılmasını zorunlu hale getirir.

Logar tıkanıklığını açma ve temizleme ile bakım işlemleri zemin kısımda bulunan logar kapakları aracılığı ile yapılır. Evlerinde herhangi bir alanda tıkanıklık yaşayan kişiler, profesyonel firmalarla iletişime geçerler ve uzman personel tarafından bu tıkanıklığın sebebi ve nerede meydana geldiği belirlenir. Son teknolojik ürün olan logar açma robotları ile tıkanıklıkların yeri kolayca tespit edilerek sorun giderilmektedir. Bu cihazlarda yer alan kameralı sistemler sayesinde gider borularının içlerini görmeyi sağlar.

Ayrıca ilkel yöntemlerle kırma dökme ile tıkanıklığın giderilmesi gibi yöntemlerinde önüne geçilmiş olmaktadır. Bu durum daha fazla masrafın ve kirliliğin önüne geçmiş olmaktadır. Yapılan işlemlerin karşılığında Logar açma ücreti firmalara göre değişmektedir. Ancak ortalama olarak logar tıkanıklığı açma ücreti 200 TL ile 250 TL arasında değişmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir