Logar tıkanıklığı açma

 

Bir ev için en önemli ayrıntı atık su giderlerinin düzgün yapılmasıdır. Binanın daha yapım aşamasında ana kanalizasyon borusuna takviyesi yapılan atık su giderleri için her binanın önünde bir logar bulunmaktadır. Bu logar, binanın tuvalet ve atık su giderlerini depolayan, buradan ana kanalizasyon borusuna tahliye yapan bir sistemdir. Logarların binanın zarar görmeyecek bir yerine yaptırılması gerekmektedir.

Bina atık su tahliye borularının sağlam bir şekilde yapılması gerekmektedir. Bu iş için su tesisatında uzman ekipleri tercih etmek gerekir. İşin ehline yaptırılmayan tesisatlar, bina için sık sık sorun oluşturmaktadır. Alt yapı hizmetlerinin sağlam yapılmaması daha sonra huzur bozucu sebepler oluşturmaktadır. Bina daha kargaşa haldeyken yapılan su tesisatı sağlam bir şekilde yapılmalıdır. Tahliye boruları en son ana bir tahliye borusunda birleşerek logara ulaşmaktadır. Logarlar, ileride sıkıntı oluşturabilecek durumlar için oluşturulmuş yedek alanlardır.

Logar Tıkanıklarının Nedenleri

Binanın atık su tesisatında meydana gelen tıkanıklar genellikle insanların yanlış eylemlerinden kaynaklanmaktadır. Tuvalete veya lavabo giderlerine kaçırılan katı cisimler, tuvalet kâğıtlarının atılması vb. sebepler boruların tıkanmasına neden olmaktadır. Bu tıkanıklık zamanla logarların da tıkanmasına, işlevini yerine getirememesine neden olmaktadır. Böyle bir durumda binadaki tuvaletler dolmakta, taşmaktadır.

Bu gibi olumsuz durumlar için günümüzde logar açan ekipler bulunmaktadır. Bu iş üzerine uzmanlaşan ekipler sorunun kaynağına inerek sorunu çözüme kavuşturmaktadır. Logar tıkanıklığı açma konusunda profesyonel olan bu kişilerin yanlarında modern teknolojik cihazlar bulunmaktadır. Binadaki veya logardaki tıkanıklığın yerini nokta atışı ile tespit eden bu cihazlar, sorunun odak noktasına yoğunlaşılmasına katkı sağlamaktadır.

Logar Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Başınıza gelen logar tıkanıklığı meselesi için vakit kaybetmeden uzman bir ekip tarafından yardım almanız gerekmektedir. Ekiplerin sorunun teşhisi için getirdiği teknolojik cihazlarla uyguladığı yöntem, sorunun kaynağını hemen tespit etmektedir. Tesisata ve logara hiçbir zarar vermeden gerçekleştirilen bu tespit, sorunun çözümüne de büyük katkı sağlamaktadır. Logar tıkanıklığı açma işlemi için gelen ekipler tıkanıklığın bulunduğu yeri teknik cihazlarla temizleyerek logarı açmaktadır. Bu işlem sırasında tesisata yönelik hiçbir tahribat söz konusu değildir. Kısa sürede halledilen logar tıkanıklığı ile sorunlarınızdan kurtulabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir