Mutfakta Su Kaçağı Belirtileri Nedir

Mutfakta Su Kaçağı Belirtileri Nedir?

SU KAÇAĞI NEDİR?

Su kaçağı problemi özellikle eskimiş ve deforme olmuş binalarda boruların da deforme olması sonucu görülmektedir. Borularda çatlaklar sızmalara sebep olmakta ve bu durum duvarlarda kendini kararma ile göstermektedir. Bazen de bina yeni bina olsa bile su kaçağı sorunu ve küflenmelerle karşılaşılabilmektedir. Bunun en temel sebebi ise müteahhitlerin bina yapımı sırasında malzemeyi eksik ve kalitesiz kullanmasıdır.

Kalitesiz malzeme daha çabuk deforme olmakta ve ev sahiplerine ciddi masraflar çıkarmaktadır. Ancak teknolojinin ilerlemesiyle bu masraflar yarıya indi bile. Çünkü artık tespit kameralar ve robotlar ile çalışmakta olan profesyonel firmalarımız, işi daha az masrafla ve daha az hasarla çözebilmekteler.

MUTFAĞINIZDA SU KAÇAĞI MI VAR?

Peki, mutfakta su kaçağı belirtileri nedir? Su kaçağı problemi kendini ilk başta faturalarda göstermektedir. Örneğin uzun bir tatile çıktınız ve eve döndüğünüz zaman vanalar kapalı olduğu halde ve su kullanmadığınız halde faturalarınız her zamankinden fazla meblağ ile mi geldi? O zaman bu durumun nedenini araştırmakta fayda var çünkü su kaçağı problemi yaşıyor olabilirsiniz. Sonra vanalara ve su saatlerine bir göz atmakta fayda var.

Tüm vanaları kapattığınız halde saatiniz hala dönüyor mu? Bu durum her zaman saatinizin bozuk olduğu anlamını taşımaz tabi ki. Su kaçağı problemiyle yüz yüze olabilirsiniz. Mutfak duvarlarınıza göz atmakta fayda var. Eğer duvar köşeleri nemlenmiş, hatta küflenmiş ise bu durum muhtemel olabilir. Su kaçağının en tehlikeli belirtisi, alt komşunun mutfağına su damlamaya başladığı zaman kendini göstermektedir. Komşularınızla mahkemelik olmak istemiyorsanız bu konuda profesyonel bir firmayla anlaşmanın vakti gelmiş demektir.

PROFESYONEL FİRMALAR NASIL ÇALIŞIR?

Profesyonel firmalarımız su kaçağı sorununu hasarsız ve nokta sistemiyle kolayca tespit edebilmekte. Sorunun olduğu esas bölgeyi dijital kameralarla tespit ederek kayıt altına almaktadır. Hatta içinizin rahat etmesi adına bu kayıtlar sizlere izletilerek güven problemine de rahatlıkla çözüm getirilmektedir.

Hasarlı bölge zaten tespit edildiği için tüm mutfağınızı kırmaya gerek kalmadan sıkıntılı olan bölge yine teknolojik robotlarla kolayca tamir edilmektedir. Az hasar, az masraf, az emek ve daha az dağınıklık ile sorununuzdan kolayca kurtulabilirsiniz. Yeterli teknolojiye sahip firma ile anlaşın sizin de kafanız rahat etsin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir