Pimaş açma

Pimaş açma

Pimaş; halk arasındaki söyleyişe göre; giderlerin kanalizasyona bağlandığı boru hattı olarak tabir edilmekte. Pimaşın etken maddesi pimapen imalatında kullanılan PVC’dir. Pimaş boruları mutfak, banyo, tuvaletlerdeki atık suları kanalisazyon şebekesine iletmek için kullanılıyor.

Günümüzde binaların gider tesisatlarında pimaş boruları kullanılmakta. Kullanımı yaygınlaşan pimaşlar zaman zaman tıkanarak sorunlara neden olmakta. Pimaş tıkanıklığı için çoğu zaman tesisat ustası veya tesisat firması aranmakta. Tesisat ekibi firması olarak her gün binlerce evlerde pimaş tıkanıklığını açmaktayız. İlgili firma olarak müşterilerimizi mağdur etmemek adına su kaçağı tespiti dışında lavabo, mutfak, banyo, tuvalet tıkanıklığı için pimaş açma hizmetini vermekteyiz.

Pimaş açma işi nasıl yapılır?

Pimaş açma tesisat ustaları tarafından özel cihazlar ile yapılır. Tıkalı pimaşlar açılmadan önce tıkalı pimaşların neden tıkandığı ve tıkanıklığın yeri tespit edilerek özel tıkanıklık açma cihazları ile açılmaktadır. Pimaş açma işlemi yapılırken kırıp dökmeden ve etrafa zarar vermeden profesyonel cihazlar ile çabucak açılmaktadır.

Pimaş boruları tıkanma nedenleri

Pimaş tıkanıklığı tesisat üzerin sık sık yaşanan tesisat sorunlarından birisidir. Pimaş boruları zamanla biriken yemek atıkları, yağları ve bilinçsizce atılan tuvalet kâğıtları, bez ve poşet gibi maddeler yüzünden daralarak tıkanır. Daralan pimaş boruları zamanla su akışını azaltarak belli eder, tıkanıklığı haber verir. Önceden bu daralmaları fark edip pimaşların temizlenmesi durumunda pimaş tıkanıklığı önlenmiş olunur.

Profesyonel cihazlar ile pimaş açma

İlgili firma olarak kameralı görüntüleme cihazları ile pimaşların neden ve nerelerden tıkandığını görüntüleyerek, ilerdeki oluşabilecek farklı sorunların olması durumunda müşteriye rapor olarak bildiriyoruz. Akıllı görüntüleme cihazları ile tıkanıklık tespit edildikten sonra tıkanıklığın açılabilmesi için robot cihazın uzundaki aparat tıkanıklığın sebebine göre belirlenerek tıkalı pimaş açma hizmeti veriyoruz. Pimaşlar çeşitli genişlikte olduğu için, profesyonel robot cihazlar ile her türlü genişlikteki pimaşları etrafı kırıp dökmeden kısa zamanda açıyoruz.

Pimaş tıkanıklığı yaşayanlar kesinlikle kendileri müdahale etmesin Çünkü pimaş borularındaki tıkanıklığı açmak için kullanılan klasik yöntemler ekstra maliyetlere neden olmaktadır. Belgesiz tesisatçılar ise tıkalı pimaşlara ulaşmaya çalışırken diğer bölgelerdeki pimaşlara zarar vererek kırılmalara neden olurlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir